Hudec Jiří

Kovářství - zámečnictví

Úvod
Kontakt
Fotky Plotový program Katalog výrobků
Reference
Zámečnické výrobky Povrchové úpravy

Povrchové úpravy

Včelí vosk 

- je to nejpřirozenější úprava povrchu oceli. Včelí vosk nejvíce zachovává původní vzhled povrchu, napomáhá vyniknout kresbě nerovností po kování. Tato povrchová úprava je vhodná do interiéru. Je vhodné po nějaké době povrchovou úpravu obnovovat (zvláště pro použití ve vlhkém prostředí nebo kde hrozí "ohmatání").

Berbarvý lak - matný 

- tato povrchová úprava ještě také zachovává přirozený vzhled povrchu oceli. Nevýhodou je, že lak není tolik pružný, jako vosk (např. na kovaných hřebících dojde při zatloukání k poškození. Výhoda je, že se dá doporučit i do venkovního prostředí.

Speciální černá kovářská barva 

- tato povrchová úprava se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru. Používáme vysoce kvalitní barvy na bázi plastových polymerů a tím je zaručená nejen vysoká odolnost, ale i pružnost barvy. Na přání zákazníka je možné vybrat ze široké nabídky odstínů.

Zinek + speciální kovářská černá barva 

- jde o nejvyšší stupeň odolnosti proti korozi. Žárový zinek má životnost 40 až 50 let a použitím barevného nátěru se nejen životnost prodlouží, ale výrobek dostane charakteristický černý vzhled oceli.

Zpět